Twoja reklama

XXIV finał Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju pn.: „Prewencja ale inaczej”

Finał XXIV edycji Powiatowego Międzyszkolnego Turnieju pn.: „Prewencja ale inaczej” odbył się w dniu 28.05.2019r. w hali OSiR w Wołowie, przy uroczystej oprawie muzycznej przygotowanej przez Orkiestrę Policyjną z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W turnieju brało udział 15 reprezentacji ze wszystkich szkół podstawowych powiatu wołowskiego. Aktywny udział w konkurencjach wzięło 90 uczniów.

Turniej, jak co roku, przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI wszystkich szkół podstawowych powiatu wołowskiego. Turniej poprzedzają pogadanki i spotkania policjantów z uczniami szkół, które mają na celu przygotować zawodników do konkurencji. Dzieciom przekazywane są wcześniej materiały na temat pracy Policji, unikania zagrożeń, zapobiegania demoralizacji, a także prawidłowych reakcji podczas sytuacji,
w których stajemy się ofiarą lub świadkiem przestępstwa.

Finał tegorocznej, XXIV już edycji turnieju, został przeprowadzony w dniu 28 maja 2019r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie, w godzinach 10.00 – 13.00. W turnieju wzięło udział 15 drużyn reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z terenu powiatu wołowskiego. Aktywny udział w konkurencjach brało 90 dzieci, ale na trybunach nie zabrakło dopingujących i ich opiekunów.

Turniej składał się z sześciu konkurencji: testu wiedzy, konkurencji polegającej na sporządzeniu portretu pamięciowego sprawcy przestępstwa po obejrzeniu scenki oraz czterech konkurencji sportowych.
Po przeprowadzonych konkurencjach, komisja główna turnieju w składzie: Magdalena Górak – Kaleta – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wołowie, mł. asp. Anna Nowak – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym oraz Izabela Michońska – Przedstawiciel Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – SP nr 2 w Wołowie – 46 p

II miejsce – SP w Wińsku – 45 p (po dogrywce)

III– miejsce – SP nr 6 w Brzegu Dolnym – 45 p (po dogrywce)

IV miejsce – SP nr 5 w Brzegu Dolnym 45 p (po dogrywce)

V miejsce – SP w Pogalewie Wielkim– 42 p

VI miejsce – SP w Lubiążu – 40 p

VII miejsce – SP w Krzelowie 39 p

VIII miejsce – SP w Warzęgowie – 38 p (po dogrywce)

IX miejsce – Zespół Szkół Społecznych w Wołowie – 38 p (po dogrywce)

X miejsce – SP w Starym Wołowie 38 p (po dogrywce)

XI miejsce – SP nr 1 w Wołowie – 37 p (po dogrywce)

XII miejsce -SP Orzeszków – 37 p (po dogrywce)

XIII miejsce –– SP w Krzydlinie Wielkiej – 35 p (po dogrywce)

XIV miejsce – Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym – 35 p

XV miejsce – w Głębowicach – 27 p

Impreza odbyła się przy uroczystej oprawie muzycznej przygotowanej przez Orkiestrę Policyjną z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dzięki sponsorom turnieju wszystkie dzieci biorące udział w imprezie otrzymały nagrody, a laureaci pierwszego miejsca wyjechali z turnieju na rowerach ufundowanych przez firmę „PCC Rokita” w Brzegu Dolnym.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobytej wiedzy profilaktycznej i zaciętej rywalizacji sportowej.

Do zobaczenia za rok!

st. sierż. Marzena Pawlik

KPP w Wołowie