Twoja reklama
Kolejne udane występy Avasatare

10 i 11 maja Biała Podlaska była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców. Do 60-tysięcznego miasta na Lubelszczyźnie zawitali najlepsi zawodnicy z 6 okręgów, wyłonieni drogą dwóch międzywojewódzkich turniejów kwalifikacyjnych.

2 wychowanków klubu Avasatare w grupie wiekowej Juniora (17-18 lat) uzyskało kwalifikację w łącznie 4 konkurencjach.
Gabriela Kaznowska w walkach -55 kg oraz układach 5-1 Cup, oraz Marek Romański w walkach -56 kg oraz układach 5-1 Cup.

Do Białej Podlaskiej Juniorzy jechali podsumować cały sezon startów, miało to być ich apogeum formy startowej na ten sezon.
W głowach pojawiały się również myśli o naprawdę realnych szansach medalowych. Nadzieje dawały jedne z najlepszych lokat na międzywojewódzkich mistrzostwach na przestrzeni całego sezonu.

W wyniku nie spełnienia limitu wagowego Marek Romański nie został dopuszczony do konkurencji walki juniorów -56 kg.
Ostatecznie Avasatare reprezentowała 2 zawodników w 3 konkurencjach.

Gabriela, wygrywając pierwszy pojedynek w Wiktorią Katura (Klub Taekwon-do Tradycyjnego Łódź), weszła do najlepszej 16 zawodniczek i tam zakończyła rywalizację w wyniku porażki z Zofią Sicińską (Taewo Warszawa).

Marek w układach pokonał kolejno Krzysztofa Góreckiego (Dragon Janów), a następnie Huberta Sawczuka (UKS Hwa Rang Janów Podlaski). W trzecim pojedynku stanął przed szansą wejścia na podium Mistrzostw Polski pod warunkiem wygranej. Niestety jednak jednogłośnie przegrał z Arturem Remionem (LKS Lotos Jabłonna), który ostatecznie okazał się najlepszy i stanął na najwyższym stopniu podium!

W układach zarówno u Gabrieli, jak i Marka widać jeszcze dużo potencjału na poprawę detali. Wydaje się, że potrzebna stosunkowo niewiele czasu poświęcić kilku zagadnieniom żeby estetyka technicznych ruchów znacząco wzrosła. Jednak chęć poprawy musi wynikać z głębokiej, wewnętrznej motywacji tych młodych sportowców żeby móc cały czas się doskonalić.

Przystępując do walk, Gabriela w pierwszej konfrontacji spotkała się z zeszłoroczną Mistrzynią Polski Pauliną Węgrzyn (Dragon Janów). „Dragonka” w Białej Podlaskiej również obroniła pewnie tytuł Mistrzyni.
Mimo porażki w pierwszym pojedynku, reprezentantka Avasatare, Gabriela Kaznowska pozostawała w walce o brązowy medal. Trafiając do repasaży doszła aż finału kolejno pokonując, Katarzynę Jurkowską (KTT Łódź), Alicję Krzemińską ( Dragon Janów ), Katarzynę Sucharzewska (Virtus Łomazy). W finale repasaży Gabriela uległa Beacie Affek (Lotos Jabłonna) zajmując ostatecznie wysokie 5 miejsce. Mimo lepszego wyszkolenia technicznego, dolnobrzeżance przeszkodził brak pazura, agresji. Jako trener mam nadzieję, że Gaba podchodząc rzetelnie do okresu przygotowawczego, od września będzie na kolejnym, wyższym poziomie przygotowania i w kolejnym roku spełnimy obydwoje marzenia o medalu Mistrzostw Polski.

W ramach systemu sportu młodzieżowego w grupie wiekowej junior dołożyliśmy kolejne 10 punktów. Przed nami jeszcze jeden bardzo ważny start przed wakacjami: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, na których reprezentować będzie nas Mateusz Bandura, Jakub Jakubczak i Cyryl Wieleba. Mamy realną szansę na medale również w Nowej Rudziej. Zostało 2 tygodnie. Czas pokaże, czy uda się zdobyć medal.